Omezení volného přetáčení reklam

Home » Omezení volného přetáčení reklam

Vážení partneři,

Skupina FTV Prima od 1. 6. 2022 omezuje přetáčení reklam na svých kanálech v rámci nelineárního sledování pořadů. Tuto restrikci Prima zavádí plošně, pro všechny IPTV operátory a my to nemůžeme nijak ovlivnit, ani omezení ignorovat.

Na implementaci zákazu přetáčení reklam pracují naši vývojáři již delší dobu. Vzhledem k tomu, že je potřeba omezení nasadit na širokou škálu podporovaných platforem, bude se chování v rámci přetáčení reklam napříč zařízeními mírně lišit.
Funkci omezení přetáčení reklam jsme navrhli tak, aby uživatele co nejméně obtěžovala a stále měli možnost naše aplikace plnohodnotně používat.
Zásadní je, že uživatelé si budou moci dokoupit doplňkový balíček „Prima bez reklam“, který jim přeskakování reklam umožní automaticky.

Cena balíčku prBez reklam bude: 69 Kč s DPH 

Jak bude omezení na přetáčení fungovat?

 • Zpětné přehrávání na kanálu bude fungovat normálně, jen ve chvíli, kdy se v přehrávání dostanete do reklamy, nebudete se moci posunout dopředu. Stále však bude možné přepnout na jiný kanál, jít do menu apod.
 • V případě zpětného sledování (timeshift) bude reklama na televizích zkrácená na cca 3 minuty.  Na mobilním zařízení a webu bude reklama vkládaná, podobně jako na Youtube, nepřeskočitelných bude cca pět reklam (jedna má délku 15 sekund).
 • Při sledování pořadu, který ještě neskončil (start-over) bude reklama odvysílána v celé délce.
 • Při zapnutí TV kanálu je po dobu 60 sekund možnost přesunout se v přehrávači na místo, kam potřebujete, tj. za reklamu (platí pouze pro televize). Nejčastěji to využijete v momentě, když pokračujete ve sledování již rozdívaného pořadu.
 • Uživatelé si budou moci koupit balíček Bez reklam, díky kterému budou moci reklamy přeskakovat libovolně. Cena takového balíčku je Primou pevně stanovena.

 

Jak se omezení projeví na konkrétních zařízeních? 

Výše popsané funkcionality je možné implementovat na většinu našich zařízeních. Konkrétně se jedná o:

 • Android TV,
 • Apple TV,
 • Android mobile 5 a vyšší
 • iOS 12 a vyšší
 • web,
 • nové aplikace pro LG a Samsung,
 • Panasonic TV, Hisense TV, TV od výrobce Vestel,
 • Arris boxy,
 • SledovaniTV Android box IV nová aplikace.

Vzhledem k tomu, že podporujeme zařízení i více jak 8 let stará, nejsme bohužel u těchto starších aplikací schopni zákaz přetáčení implementovat, proto jsme nuceni na těchto kanálech zruší zpětné přehrávání na kanálech Primy. Uživatelé však budou mít možnost zakoupit si balíček „Bez reklam“, a pak bude zpětné přehrávání, včetně přetáčení reklam fungovat jako doposud.

Jedná se o tyto zařízení:

 • starší aplikace pro LG a Samsung
 • SledovaniTV Android box I, II, III
 • SledovaniTV Android box IV starší aplikace
 • Android mobile s operačním systémem 3 a 4, starší iOS zařízení
 • Přehrávání přes Chromecast

 

Důležité: Starší aplikace na LG již nebude dostupná pro nové uživatele

Vzhledem k tomu, že na starších aplikacích zákaz přetáčení nemůžeme nasadit a uživatel tak přijde o možnost zpětného přehrávání, rozhodli jsme se, že starší aplikace v LG TV již nebude dostupná na stažení pro nové uživatele. Uživatelé, kteří mají aplikaci staženou ji normálně dále mohou používat. Televize, na kterých bude nově dostupná pouze nová aplikace SledovaniTV 2.0 jsou LG televize 2017+

U Samsung nemůžeme starší aplikaci odstranit z obchodu, protože by se smazala i těm, co ji mají nainstalovanou, což nechceme.

 

Jak se implementace omezení přetáčení bude vyvíjet v čase? 

Protože je vývoj nové funkcionality poměrně náročný a ovlivňuje nás čas, který je potřeba pro schválení nové aktualizace u výrobce televizí (U Samsungu to běžně bývá až 3 měsíce), budeme zákaz přetáčení reklam na zařízeních nasazovat dle následujícího harmonogramu.

 

Zjednodušené schéma: 

Detailní popis:

Typ zařízení Verze aplikace Název aplikace v Obchodě Změna od 1. 3. Změna od 1. 6.
Samsung
Samsung 2012 – 2016 Stará aplikace Sledovani.tv Nepůjde zpětné přehrávání na kanálech Primy, je možné si dokoupit doplňkový balíček „Bez reklam“ a vše bude fungovat jako nyní.
Samsung 2017-2019 Stará i nová aplikace Sledovani.tv a SledovaniTV 2.0 U staré aplikace a dočasně i u nové nepůjde zpětné přehrávání, bude však možné si dokoupit doplňkový balíček „Bez reklam“ Bude nasazeno omezení přetáčení reklam na nové aplikaci a bude si možné dokoupit doplňkový balíček „Bez reklam“, které přeskakování povolí.
Tizen 2020+ Nová aplikace SledovaniTV 2.0 Nestihne se nasadit omezení na přetáčení reklam, budeme nuceni dočasně vypnout zpětné přehrávání. Bude možné si dokoupit doplňkový balíček „Bez reklam“ Bude nasazeno omezení přetáčení reklam a bude si možní dokoupit doplňkový balíček „Bez reklam“, který přeskakování povolí.
LG
NetCast 2012-2013 Stará aplikace SledovaniTV Nepůjde zpětné přehrávání na kanálech Primy, je možné si dokoupit doplňkový balíček „Bez reklam“ a vše bude fungovat jako nyní.
WebOS 2014-2016 Stará aplikace SledovaniTV Nepůjde zpětné přehrávání na kanálech Primy, je možné si dokoupit doplňkový balíček „Bez reklam“ a vše bude fungovat jako nyní.
WebOS 2017+ Stará i nová aplikace Sledovani.tv a SledovaniTV 2.0 U staré aplikace nepůjde zpětné přehrávání. U nové timeshift bude funkční a bude tam nasazen pouze zákaz přetáčení reklam, bude možné si dokoupit doplňkový balíček „Bez reklam“.
Panasonic My Homescreen 2013+ Nová aplikace SledovaniTV Bude nasazeno omezení přetáčení reklam a bude si možné dokoupit doplňkový balíček „Bez reklam“, který přeskakování povolí.
Vestel Nová aplikace Bude nasazeno omezení přetáčení reklam a bude si možné dokoupit doplňkový balíček „Bez reklam“, který přeskakování povolí.
Hisense VIVAA 2016+ Nová aplikace SledovaniTV Bude nasazeno omezení na přetáčení reklam a bude si možné dokoupit doplňkový balíček „Bez reklam“, který přeskakování povolí.
AndroidTV Nová aplikace SledovaniTV Bude nasazeno omezení na přetáčení reklam a bude si možné dokoupit doplňkový balíček „Bez reklam“, který přeskakování povolí.
Apple TV Nová aplikace SledovaniTV Bude nasazeno omezení na přetáčení reklam a bude si možné dokoupit doplňkový balíček „Bez reklam“, který přeskakování povolí.
Chromecast Při streamování přes Chromecast bude zakázáno zpětné přehrávání.
Zoomtak box Stará aplikace Nepůjde zpětné přehrávání na kanálech Primy, je možné si dokoupit doplňkový balíček „Bez reklam“ a vše bude fungovat jako nyní.
SEN5 II a III Stará aplikace Nepůjde zpětné přehrávání na kanálech Primy, je možné si dokoupit doplňkový balíček „Bez reklam“ a vše bude fungovat jako nyní.
AOSP box verze 4 Stará i nová aplikace SledovaniTV, SLedovaniTV 2019+ U staré aplikace nepůjde zpětné přehrávání. U nové timeshift bude funkční a bude tam nasazen pouze zákaz přetáčení reklam, bude možní si dokoupit doplňkový balíček „Bez reklam“
Arris Nová aplikace SledovaniTV Bude nasazeno omezení přetáčení reklam a bude si možní dokoupit doplňkový balíček „Bez reklam“, který přeskakování povolí.
Android Mobile 3, 4 Stará aplikace SledovaniTV Nepůjde zpětné přehrávání na kanálech Primy, je možné si dokoupit doplňkový balíček „Bez reklam“ a vše bude fungovat jako nyní.
Android Mobile 5 a vyšší Nová aplikace SledovaniTV Bude nasazen zákaz přetáčení reklam a bude si možní dokoupit doplňkový balíček „Bez reklam“, který přeskakování povolí.
iOS stará, bílá app Stará aplikace Nepůjde zpětné přehrávání na kanálech Primy, je možné si dokoupit doplňkový balíček „Bez reklam“ a vše bude fungovat jako nyní.
iOS 12 a vyšší Nová aplikace SledovaniTV Bude nasazeno omezení na  přetáčení reklam a bude si možní dokoupit doplňkový balíček „Bez reklam“, který přeskakování povolí.
Windows Phone Stará aplikace SledovaniTV Nepůjde zpětné přehrávání na kanálech Primy, je možné si dokoupit doplňkový balíček „Bez reklam“ a vše bude fungovat jako nyní.
Web Nová aplikace https://sledovanitv.cz Bude nasazeno omezení přetáčení reklam a bude si možní dokoupit doplňkový balíček „Bez reklam“, který přeskakování povolí.

 

Doplňkové balíčky P+ a NP+

Upozorňujeme, že doplňkové balíčky P+ a NP+ jsou balíčky umožňující zpětné přehrávání, pro přeskakování reklam je třeba si zakoupit doplňkový balíček „Bez reklam“.  V případě starších aplikací balíčky P+ a NP+ už nezajistí ani možnost zpětného přehrávání na kanálech Primy a bude nutné si pro zpětné přehrávání vždy dokoupit balíček „Bez reklam“. Uživatelům proto doporučujeme nainstalovat si naši novou aplikaci, pokud je to možné.

 

Ohlasy v médiích:

https://www.lupa.cz/aktuality/prima-zakaze-pretaceni-reklam-za-verzi-bez-reklam-si-necha-zaplatit/

https://digital.rozhlas.cz/prima-neustoupi-televize-nasadila-kvuli-vypnuti-svych-kanalu-v-o2-tv-specialni-8675553

https://www.parabola.cz/clanky/7226/od-brezna-konec-pretaceni-reklam-na-programech-primy/

https://www.cnews.cz/valka-o2-s-primou-o2-tv-musi-ze-sve-nabidky-odstranit-stanice-primy-jake-maji-internetove-televize-moznosti-nova/

https://www.idnes.cz/technet/audio-foto-video/iptv-zpetne-prehrani-odlozene-sledovani-pretaceni-reklam-o2tv-prima.A220207_102906_audio-foto-video_nyv